Logo Magica

Na stránce se pracuje, děkujeme za pochopení

Každá rostlina je pozemskou hvězdou. Její nebeské vlastnosti jsou vepsané v barvách okvětních lístků a její pozemské vlastnosti ve tvaru listu. Celá magie je v rostlině obsažená, protože rostliny představují celý souhrn hvězdných sil.

image

Tento web je věnován Bohyni a rostlinám. Naleznete zde informace o rostlinné magii.  Svět rostlinné říše je nádherný a inspirující. Nezapomeňte, že všechny léčivé byliny nejsou neškodné! Mnohé mají neznámé a nečekaně nebezpečné vedlejší účinky. Vždy ale pracujeme s trpělivostí a láskou, nikdy ne pod tlakem času! Každá bylina má jiné vlastnosti.  A na každého působí jinak. 

Byliny planet jsou rozděleny dle vlastností: hřejivé (horké), vysušující (suché), chladivé (studené) a zvlhčující (vlhké). Pomocí nich lze vyrovnávat nevyváženost povah.  Receptář je dělen dle nemocí.  Zde naleznete bylinné recepty na neduhy s postupem přípravy.  Bylinky pro ženy je kapitola věnována  čistě ženským záležitostem: menstruace a puberta, plodnost a těhotenství, porod a kojení a menopauza. Rok čarodějky je naplněn sabaty a esbaty. Krom popisu svátku je zde i tip na výzdobu domova a malá kuchařka na přípravu pokrmů, kterými uctíte tyto svátky.  Kapitola Meditace obsahuje návody uvolnění a popisy vizuálních meditací. V kapitolkách Amulety a Talismany naleznete nejen popisy a dělení, ale také návody na zhotovení.  V sekci Lektvary jsou postupy jak připravit: nálevy, odvary, obklady, masti, maceráty, extrakty, šťávy, tinktury atd. 13 zákonů je souhrn 13 rad.

Přeji nejen příjemné brouzdání po tomto webu, ale i mnoho krásných zážitků s rostlinami!