Logo Magica

Ezoterika rostlin

Základem magie bylin a magie vůbec je SÍLA. Je to síla, která dala život vesmíru a která vesmír udržuje. Je to síla, která dává vzklíčit semenům i vzniknout hvězdám, která je přítomná v krystalové mřížce rubínu i v sotva počatém dítěti, provází zrození i smrt. Je to ŽIVOTNÍ SÍLA, podstata všeho stvoření, je sama o sobě podstatou veškeré existence. Všechna náboženství ji znala a všichni mágové ji používali. My všichni jsme její součástí… Síla, o kterou se rostlinná magie opírá, může nabývat různých forem. Záleží na druhu květiny či stromu, ale i na jejím stáří a velikosti, záleží na tom, kde roste a jaký je její zdravotní stav. Můžete si ji představit jako vibrace různé síly, které usměrníte potřebným způsobem tak, aby ladily s vibracemi vašeho těla. Můžeš si přát, aby se zlepšilo tvé zdraví nebo krása, můžeš ovlivnit své chování takovým způsobem, aby to přineslo žádaný efekt - třeba úspěch ve škole, získání přítele či lásky. Dokonce můžeš i žádat, aby tvé tělo statečně neslo neúspěch či něčí smrt. Chcete-li druhému přinést štěstí či uzdravení, vyrobte mu amulet nebo talisman, uvařte mu odvar. Ale on ho musí pak dobrovolně nosit či vypít a vědět proč to dělá. Nikdy se nesnažte ovlivnit jiné živé bytosti nebo své okolí tajně!!!
Rostlinná magie je nejstarodávnější formou magie, poněvadž její nástroje rostou všude kolem nás. Dokonce i v našich betonem obtěžkaných městech, v nichž mnozí žijeme… (S. Cunningham).

Komentáře
 

Rituál s rostlinkou

Technikou vizualizace rostlin poznáváme emocionální a psychické působení rostlin na svůj
organismus.

 1. Připravte si rostlinu, s níž chcete pracovat. Doporučuje se čerstvě utržená (se sušenou se
  pracuje mnohem obtížněji).

 2. Najděte si klidné místo, kde nebudete rušeni po dobu asi 3-5 minut.

 3. Pohodlně se usaďte,
  zavřete oči a několikrát zhluboka se nadechněte.

 4. Uvolněte svoje tělo, nechejte odplynout všechny ty každodenní starosti.

 5. Budete-li mít pocit vnitřního klidu otevřete zvolna oči a uchopte rostlinu do rukou a
  zkoumejte ji jakoby jste ji viděli poprvé.

 6.  Pak zavřete oči a zkuste si ji vybavit. Její strukturu, uspořádání okvětních plátků a listů.
  06. Povšimněte si jejich barev, pachů a vůní.

 7. Ochutnejte kousek rostliny.

 8. Nechejte ji volně působit na své smysly.

 9.  Držte stále rostlinu v rukou a zkuste si představit, osobu, která by tuto rostlinu představovala
  - vytvořte si pro ni "vílu". Nespěchejte, časem se sama objeví.

 10. Je možné, že se Vás zmocní různé představy, ucítíte fyzické nebo emocionální vjemy, uslyšíte
  zvuky. Jednotlivosti často nadávají smysl, dokud neprojdete celkovým zážitkem. Proto v této
  fázi své pocity zatím jen prožívejte, nesnažte se nic pochopit ani analyzovat.

 11. V případě, že se při jakékoli psychické či magické činnosti budete cítit nepříjemně nebo
  budete-li mít nějaké obavy, je lépe s ní přestat. Vždy musíte mít probíhající proces pod svou
  kontrolou.

 12. Až budete cítit, že jste s poznáváním hotovi, ukončete práci a vraťte se zpět.

 13. Své zážitky si zapište do protokolu operací.

Komentáře zde

Lunární fáze

1. Úplněk

Nejbouřlivější lunární fáze. Mnoho lidí špatně spí. Typičtí jsou náměsíčníci. Probdělá noc je sama o sobě nepříjemná, ale když se znovu vynoří zapomenutá přání a úzkosti, když se objeví dosud nepoznané myšlenky a nápady, je bdění často důležitější a nakonec i zdravější a léčivější než nerušený spánek, v němž se s takovými věcmi nesetkáváme. Vedle všeho neklidu je úplněk pokládán za pravý okamžik pro vnitřní obrat, pro usmíření a odpuštění i pro nová přátelství. Také je úplněk časem řešení a vysvobození. Mnohá zvířata jsou neklidná. Psi polovinu noci proštěkají. Bylinky a kořínky nasbírané v tento den jsou mimořádně účinné. Vysoce vzrůstá počet postižených alkoholem. Hlavním příznakem úplňku je velké pohnutí a citelný neklid. Luna a slunce nyní stojí na obloze přesně proti sobě. Možná se zde projeví pocity opuštěnosti i jiné úzkostné stavy, které vůbec nemusí pramenit z momentální životní fáze, nýbrž se vynořují z minulosti. Možná se objeví to, co jsme potlačovali, znovu se ke slovu hlásí i představy a touhy, k jejichž uskutečnění jsme nenašli odvahu. Úplněk je označován za fázi vegetativního neklidu, v němž se mohou zpomalit procesy uzdravování.

 

2. Novoluní

Projevuje se méně výrazně než úplněk. Nejvhodnější období pro nové začátky. Avšak tma, která nov provází vyvolává úzkost. Je zde zapotřebí odvahy, aby člověk vstoupil na novou duševní půdu a ocenil nov jako kreativní období. Odměnou je získání nových sil. Energie získá nový náboj a dostane novou šanci. Nejvhodnější období pro zbavení problémů, špatných návyků starých vztahů nebo překonaných myšlenek. Tento čas se výborně hodí k postům a pročištění těla.

 

3. Ubývající luna

Ztrácejí se duchovní a přírodní síly, jež Lunu doprovázejí. Luna v této době podporuje uplatnění a výdej energie. K báječným tajemstvím lunárních sil patří jejich schopnost cyklicky se obnovovat. Proto obavy ze ztráty energie, již jsme v této fázi vydávali jsou zbytečné. Luna je zrcadlo, neboť odráží sluneční světlo. Vrací nám tolik energie kolik jsme jí investovali. Fáze koncentrace na podstatné věci života. Ve všedním dni se soustřeďujeme na potřebné a nutné.

 

4. Přibývající luna

Zde se hromadí nová energie. Příroda přijímá, buduje a posiluje se. Fáze ohleduplnosti a zotavování - nemusí nutně platit. Narůst nových přírodních a duchovních sil. Až do úplňku se duše otvírá stále víc a dokáže se vcítit i do cizích lidí, do dávných událostí nebo do vývojových procesů, odehrávajících se pod povrchem. Vnímáte-li šance přibývající luny a úplňku, nic lidského Vám nezůstane cizí. Nejde sice vždy o proces, ale když duši narůstají křídla, je to vždy obohacující.

Postavení luny

Pojmy vzrůstající a klesající nemají nic společného s lunárními fázemi přibývající a ubývající Luny. Zde jde o směry působení lunární síly a to níže uvedeným významem.

 

1. Vzrůstající luna

Je-li luna ve znamení Střelce, kozoroha, Vodnáře, Ryb, Berana nebo Býka - je lunární síla vzrůstající. Má zvýšené a zvyšující působení. V lidském chování znamená růst a rozkvět. V domě a na zahradě je to fáze sklizně a ukládání zásob.Luna ve Střelci je přechodem mezi vzrůstající a klesající silou.

 

2. Klesající luna

Stojí-li luna ve znamení Blíženců, raka, Lva, Panny, Vah nebo Štíra je lunární síla klesající. V osobním životě znamená zralost a sklizeň. V domě a na zahradě představuje fázi setí a sázení. Luna v Blížencích je přechodem mezi vzrůstající a klesající silou.

Karmické Měsíční uzly

V důsledku svého pohybu kolem Země se Měsíc nachází jednou pod a jindy nad ekliptikou, přičemž ji protíná ve dvou místech nazvaných Měsíční uzly. Severní uzel se nazývá Dračí hlava ę (charakter + a zlepšuje zvl. příznivé aspekty. Jižní uzel se nazývá Dračí ohon (charakter - , a zhoršuje zvl. nepříznivé aspekty). Měsíční uzly putují k Měsíci (zpětně) ekliptikou. Přitom procházejí zhruba každý půlrok jedním znamením zvěrokruhu. Než se jedno takové celé kolo zopakuje, uběhne 18,61 let. Následuje popis projevů bytí, které je nutno chápat jako zásadní sklony a karmické úkoly a jsou proto určovány z pozice vzestupného měsíčního uzlu v okamžiku narození (výpočet individuálního měsíčního uzlu).

Astrologické signatury

Jsou to korespondence znamení zvířetníku a planet s kovy, drahokamy, rostlinami, tony, barvami, čísly, dny, částmi těla a tělesnými orgány a dalšími věcmi. Na signatury je brán ohled v celé hermetické praxi, spagyrii, evokativní magii, při zhotovování talismanů a jinde. Signatura znamená značku nebo znamení a v našem případě vyjadřuje skutečnost, že každá věc, je ve znamení určité planety t.j. je jimi ovládána. Signatury současně odhalují astrologické korespondence, věci nacházející se ve společném znamení planety nebo zvířetníku spolu korespondují.
 

Vládce - barva - kov - drahokam - rostlina - strom - čísla

Vládce Slunce - zlatá - zlato - karbunkul - hořec - dub - 6, 36, 111, 666.
Vládce Měsíc - stříbrná - stříbro - démant - vlčí mák - ořech - 9, 81, 369, 3321.
Vládce Merkur - pestrá - rtuť - sardonyx - heřmánek - oliva - 8, 64, 260, 2080.
Vládce Venuše - zelená - měď - smaragd - meduňka - myrta - 7, 49, 175, 1225.
Vládce Mars - červená - železo - rubín - pelyněk - cesmína - 5, 25, 65, 325.
Vládce Jupiter - modrá - cín - safír - řepík - bříza - 4, 16, 34, 136.
Vládce Saturn - černá - olovo - obsidián -kapradí - borovice - 3, 9, 15, 45.